Zmeníme planétu alebo seba?

Zmeníme planétu alebo seba?

Zmeníme planétu alebo seba? 

Dňa 21.11.2019 sme sa zúčastnili filmového festivalu Ekotopfilm – Envirofilm, ktorý je so svojou 46-ročnou tradíciou najstarším podujatím tohto druhu na svete. Festivalové filmy ukazujú nielen krásu a moc prírody, odľahlé miesta doposiaľ nepoznačené ľudskou činnosťou, ale aj presný opak, negatívny dopad našej každodennej spotreby na životné prostredie. Cieľom festivalu je inšpiratívnym spôsobom meniť správanie spoločnosti vo vzťahu k životnému prostrediu a vytvoriť priestor k otvorenej diskusii o otázkach trvalo udržateľného rozvoja.

Akú planétu prenecháme deťom? Z každej strany počúvame o hroziacich environmentálnych hrozbách. Odpočítavame čas, ktorý strávime na Zemi, lúčime sa s ohrozenými druhmi. Kto nás zachráni? Ak chceme katastrofálnym predpovediam čeliť, mali by sme sa zamerať na výchovu detí. Junior festival, ktorý prebieha v rámci festivalu v dopoludňajších hodinách, sa už roky snaží žiakov vzdelávať a motivovať, aby sa ich správanie uberalo smerom k trvalo udržateľnému rozvoju. Naším cieľom je deti a mládež inšpirovať, aby sa k životnému prostrediu správali zodpovedne.

Projekt Junior festival je jedinečná súčasť festivalu so špeciálnym programom pre žiakov a študentov základných a stredných škôl. Snahou festivalu je pútavou formou žiakov inšpirovať a nabádať ich k zodpovednejšiemu správaniu a lepšiemu vzťahu k životnému prostrediu. Pre žiakov sú pripravené krátke náučné filmy. Cez filmové príbehy sa dozvedia aj to ako môžu oni prispieť k ochrane životného prostredia. Po filmovom programe je pripravený náučný sprievodný program. Žiaci sa dozvedia zaujímavosti o odpadoch a recyklácii, ako chrániť stromy, alebo šetriť energiu a životné prostredie.


Kalendár podujatí

Predchádzajúci mesiac August 2020 Nasledujúci mesiac
Po Ut St Št Pi So Ne
  1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31