Stredoškolák 2019 - Najlepší umelecký exponát - získali sme prvé miesto

Stredoškolák 2019 - Najlepší umelecký exponát - získali sme prvé miesto

Organizátor výstavy spoločnosť EXPO CENTER, a.s. Trenčín v spolupráci s Trenčianskym  samosprávnym krajom, Krajským centrom voľného času v Trenčíne a Centrom pedagogicko-psychologického poradenstva a prevencie Trenčín, zameral výstavu na prezentáciu stredných škôl v rôznych oblastiach, ako je strojárstvo, elektrotechnika, energetika, stavebníctvo, baníctvo, hutníctvo, chémia, drevárstvo, nábytkárstvo, odevníctvo, textil, obuvníctvo, sklárstvo, umenie, polygrafia, ekonomika, poľnohospodárstvo, obchod a služby a iné odbory vyučované na stredných školách.

Výstava vytvorila vhodnú príležitosť pre propagáciu stredných škôl a iných vzdelávacích inštitúcií sprostredkovať informácie zo života školy a možnostiach štúdia. Študenti a pedagógovia v jednotlivých stánkoch smerovali žiakov základných škôl, výchovných poradcov základných škôl, ale i zopár rodičov k správnemu výberu strednej školy.

Súčasne s výstavou prebiehal veľtrh pracovných príležitostí a vzdelávania JOB FORUM  a Vysokoškolák.

21. ročník výstavy stredných škôl priniesol zaujímavé prezentácie, či rôzne ukážky manuálnych zručností žiakov. Slávnostné otvorenie podujatia sa uskutočnilo vo štvrtok 24. októbra 2019 o 10.00 h v pavilóne č. 1 výstaviska Expo Center, a.s. v Trenčíne. Program výstavy bol rozdelený na dva dni.
V piatok 25. októbra 2019 o 9.00 h prebehlo slávnostné vyhodnotenie súťaží výstavy Stredoškolák s podtitulom Hrdina remesla a odovzdávanie ocenení: Top exponát, Najlepší technický exponát, Najlepší umelecký exponát, Najlepšie promo video a Cena publika.
Spolu s vyhodnotením súťaží prebehlo aj vyhlásenie výsledkov športových a vedomostných súťaží o "Pohár predsedu Trenčianskeho samosprávneho kraja".

Výstava vytvorila vhodnú príležitosť pre propagáciu stredných škôl z Trenčína a blízkeho okolia. Študenti a pedagógovia v jednotlivých stánkoch smerovali žiakov základných škôl, výchovných poradcov základných škôl, ale i zopár rodičov k správnemu výberu strednej školy.

Účasť žiakov zo ZŠ z TSK bola zabezpečená špeciálnymi autobusmi.

Počas výstavy sa konala súťaž " NAJLEPŠÍ EXPONÁT VÝSTAVY" do ktorej sa zapojila aj naša škola svojím exponátom z dreva „Historický vodný mlyn“. Nezávislá odborná porota posudzovala originalitu výrobku, jeho účelnosť, funkčnosť, nápaditosť, praktické využitie, technické spracovanie a ekonomické ukazovatele.
Exponát našej školy prezentovali a hodnotiacej komisii priblížili žiaci: Samuel Luliak z I.C a Samuel Ozimý z III. C, obaja z odboru stolár.

Hodnotiacej komisii sa výrobok páčil a získali sme z hodnotených exponátov vynikajúce prvé miesto.


Fotogaléria

Kalendár podujatí

Predchádzajúci mesiac Apríl 2020 Nasledujúci mesiac
Po Ut St Št Pi So Ne
  1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30